Wyszukiwarka zaawansowana

Adres e-mail:

Hasło:

Strona główna > Archiwum > 2007 > 03
Zamów prenumeratę
Ze świata
stron: 15 m.in. Linia dużej prędkości Mediolan - Bolonia we Włoszech ma być gotowa już w 2008 r. • Dalsza rozbudowa linii dużej prędkosci we Francji w najbliższych latach • Koleje Korei Południowej wstapiły do klubu dużych prędkości • Wentylacja długiego tunelu pod przełęczą Św. Gotharda

Z Unii Europejskiej
stron: 4 m.in. Deklaracja EurailFreight 2007 - Pełna liberalizacja rynku kolejowych przewozów towarowych.

Z kraju
stron: 1 m.in. Program likwidacji wąskich gardeł w infrastrukturze kolejowej.
Pobierz (.PDF 1.01 MB)

Ekonomiczne i prawne aspekty kształtowania opłat za dostęp do infrastruktury kolejowej w Europie
Autor: Marianna Kotowska-Jelonek
stron: 8. W artykule omówiono podstawy prawne ustalania opłat za użytkowanie infrstruktury kolejowej w Unii Europejskiej, metody kształtowania tych opłat w państwach Unii. Dokonano też porównania średnich stawek dostępu w poszczególnych państwach.

Kolejowe przewozy poczty i przesyłek kurierskich - zmierzch czy szansa? (1)
Autor: Krzysztof Lewandowski
stron: 8 W artykule przedstawiono historię rozwoju kolejowych przewozów poczty i przesyłek. Omówiono tez kształtowanie się oferty w tym zakresie w poszczególnych państwach

Kontrola i ochrona przed hałasem emitowanym przez transport kolejowy - narzędzia prawne
Autor: Dominika Wróblewska
stron: 6 Omówienie aktów prawnych obowiązujacyh w Unii Europejskiej w zakresie ograniczania emisji hałasu od środków transportu oraz ich implementacja do prawa polskiego. Programy ochrony środowiska, środki finansowo-prawne, kary za emisję.

System ERTMS/ETCS na pojazdach trakcyjnych w odniesieniu do doświadczeń kolei europejskich
Autor: Jacek Kukulski
stron: 7 W artykule przedstawiona została problematyka instalacji urzadzeń systemu ERTMS/ETCS w pojazdach trakcyjnych. Opisane zostały doświadczenia w tym zakresie kolei europejskich.

Nowa generacja wysokoobciążalnych sieci trakcyjnych - YC120-2CS150 i YC150-2CS150 (2) Właściwości mechaniczne przewodów jezdnych z miedzi srebrowej
stron: 8 Drugi z serii artykułów przedstawiających konstrukcję nowej generacji sieci trakcyjnej. W artykule omówiono własności mechaniczne przewodów jezdnych z miedzi srebrowej.

Efektywność energetyczna w miejskim transporcie publicznym
Autor: Stanisław Jedliński
stron: 4 Omówienie unijnych programów mających na celu oszczędność energii poprzez poprawe efektywności jej wykorzystania w transporcie. Omówiono także polskie doświadczenia w tym zakresie m.in. przedsięwzięcia w trakcji tramwajowej, metrze i autobusach w Warszawie.
A A A
Copyright 2012-2013
Korzystanie z serwisu tts.infotransport.pl znacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie.
Akceptuję politykę plików cookies (nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).